Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej !

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Karpie Koi
Autor Wiadomość
Fuli 
Mateusz Bik

Wysłany: 2012-06-05, 12:50   Karpie Koi

Męczy mnie pytanie, czy da się takiego skurczybyka przechytrzyć. U mnie na żwirowni przy ładnej pogodzie widać te bestie tuż pod powierzchnią i to są stare ryby gdzieś z połowy lat 90, o ile mam dobre info i są to niezłe smoki. Ciekawi mnie tylko czy jest jakaś reguła, bo nie chce mi się wierzyć, że te marketingowe chwyty typu koi pellet czy inne paści są skuteczne. Dodam, że na tej żwirowni bardzo dobrze, aż za dobrze, jest rozwinięta racicznica. Jak będę miał okazje je jeszcze raz pooglądać to zdjęcia porobię bo akurat bez aparatu byłem. A oczywiście pytanie brzmi jak takiego kolosa przechytrzyć ?
Ostatnio zmieniony przez Fuli 2012-06-05, 12:51, w całości zmieniany 1 raz  

rafi559 
Rafał Szymański C&R

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2012-06-05, 16:21   

Mi to się nie udało ale mój znajomy złapał w tamtym roku jednego nie dużego ~5 kg na pelet halibutowy ;)

michalTCK 
Michał Czogała

Wysłany: 2012-06-05, 16:37   

Zwykły przyłów. Nie wierzę w to, że istnieją jakieś specjalne metody żeby przechytrzyć karpia koi.

Przemo 
Przemysław Piątek

Wysłany: 2012-06-05, 20:15   

Karp koi w dzikiej wodzie odżywia się dokładnie tym samym co pospolity karp. ;)

Fuli 
Mateusz Bik

Wysłany: 2012-06-05, 20:25   

Przemo napisał/a:
Karp koi w dzikiej wodzie odżywia się dokładnie tym samym co pospolity karp. ;)

No to ja wiem, tylko ja tu takiego staruszka podejść, dzisiaj ukulałem kulasy na karpiochy właśnie z mielonymi skorupkami racicznicy, zobaczę czy to coś da bo jak nie to będę polował na żywe i mielił xD A karpie są godne uwagi bo kręcą się na pewno w okolicach 20 kg o ile nie lepiej, pokazują się rzadko ale jak już się pokażą, to widok miły dla oka strasznie. Trzy praktycznie całkiem białe i dwa jaskrawo pomarańczowe, o tylu wiemy, że żyją nadal, a któregoś roku w latach 90 było zarybienie koi'em.

Odpowiedz do tematu