Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej !

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Anaconda Base [Dokładne zdjęcia kija w temacie]
Autor Wiadomość
LukaszLDZ 

Wysłany: 2011-07-18, 13:25   Anaconda Base [Dokładne zdjęcia kija w temacie]

Potrzebuję wymienić wędki. Wybór padł na 2 składowe kije Anaconda Base.
Mam jednak dylemat, kije o jakiej długości i z jaką krzywą ugięcia wybrać.

Obecnie łowię na 12ft - 3LBS.

Wzrost ok. 180 cm - łowię w 99% procentach z brzegu.
Zależy mi na uniwersalności tzn:
- dalekie jak i bliskie odległości połowów
- czasami uzbrajam wędziska w koszyk do metody

A - SANGER ANACONDA Base 12ft - 3,00-3,25lbs
-------------------------------------------
B - SANGER ANACONDA Base 13ft - 3,25-3,5lbs
C - SANGER ANACONDA Base 13ft - 3,00-3,25lbs

Skłaniam się najbardziej do wędki 13ft - 3,25-3,50 ale czy nie będzie ona zbyt sztywna?
(chcę mieć pewność iż wytrzyma rzuty koszykiem do metody)
Z góry dzięki za odpowiedź.

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2011-07-18, 13:33   

Cytat:
C - SANGER ANACONDA Base 13ft - 3,00-3,25lbs

Ja mam takie wędki.
Rzuty z koszykiem bezproblemowe.Akcja wędzisk to Semiparabolik, niby wędki są sztywne ale w trakcie holu pięknie pracują .

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2011-07-18, 15:02   

LukaszLDZ, najbardziej uniwersalnym kijem przy będzie właśnie propozycja C. Będziesz zadowolony, bo będziesz mógł użyć metody lub PVA, a na rybie będzie wędka ładnie pracowała.

Kufel

Wysłany: 2011-10-20, 22:19   

Witam.
Podepnę się pod wątek, bo nie chcę zakładać nowego tematu a chciałbym Was prosić o radę.

Chcę kupić wędzisko do 250 zł, maksymalnie 300, koniecznie 3-częściowe ze względu na nieduży samochód. Łowię najczęściej na Jarosławkach, gdzie zbiornik jest dosyć szeroki, a rzadko mam możliwość wywózki (ale takową też planuję). Będę łowił karpie i amury w odległości 70-100 metrów od brzegu, dno lekko muliste. Skłaniam się ku długości 13 ft. Co możecie zaproponować? Rozważam następujące modele:

1) Daiwa Black Widow 3-częściowa 3,6 m; 3 lbs
2) Sanger Anaconda Base 3,9 m 3 częściowa 3 - 3,25 lbs
3) Tandem Baits Challenger 3-częściowa 3,6 m; 3 lbs
4) Tandem Baits Challenger 3-częściowa 3,9 m; 3,5 lbs
5) Team Dragon Silver Edition 3-częświowa 3,9 m; 3,25 lbs

Chciałbym, żeby wędzisko było w miarę sztywne, by można było w miarę daleko rzucić, ale bym jednocześnie poczuł rybę podczas holu. Widzę, że Anaconda zbiera dość pochlebne opinie. Czy to faktycznie będzie kijek dla mnie? Pozdrawiam!

zbychu 

Wysłany: 2011-10-20, 23:06   

Na temat Anacondy i TB. się nie wypowiem bo nie miałem i nie widziałem. Ale jeżeli chodzi o dwie pozostałe to śmiało mogę Ci polecić Team Dragon. Akcja szczytowa, ładne wykonanie. Znacznie lepszy do dalekich rzutów i 0 problemów z gwarancją! (znajomemu wymienili kij na nowy mimo że sobie na niego nadepnął :P ) . Daiwa jest bardzo elegancka, ale jak dla mnie za miękka (kwestia gustu). Silvery to sprawdzone kije i nie znam nikogo kto by na nie narzekał. Najlepiej pójść do sklepu pomacać i zobaczyć co Ci dobrze w rękach leży. Ja od cały ten sezon łowiłem na Team Dragon Silver Edition 3lb 13ft 2-skład i sprawują się wyśmienicie, tylko że kłopotliwe w transporcie, ale można przywyknąć ;)

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2011-10-21, 09:13   

TB odpuść bo z opinii jakie tu wyczytałem ich wędki zeszły na psy ! :roll:

Dragona nie znam, a o Daiwie sporo czytałem bo sam chciałem kupić. Kijek zbierający sporo pozytywnych opinii aczkolwiek ja zdecydowałem się na Anacondę Base i nie żałuję. Na razie raz były nad wodą ale kijki rewelka. Cieniutki blank i lekkie no i 5 lat gwarancji !!

Pozdrawiam - Marek !

Kufel

Wysłany: 2011-10-21, 14:20   

Dzięki za zainteresowanie i odpowiedzi. A ile jest gwarancji na Dragona Silvera? A na Anacondę 5 lat jest w każdym sklepie? Bo jest dość tani w Askari, ale nie wiem, jaką tam mają gwarancję. W sklepie karpiowym jest zdaje się 5 lat. Który sklep polecacie?

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2011-10-21, 14:51   

W Askarii masz 2 lata. Lepiej zapłacić ciut więcej i wziąć od np. kolegi Przemka i mieć pewność że w razie W, wszystko zostanie załatwione jak należy :)

Pozdrawiam - Marek !

Łukasz 

Wysłany: 2011-10-21, 16:53   

marec-ki napisał/a:
W Askarii masz 2 lata. Lepiej zapłacić ciut więcej i wziąć od np. kolegi Przemka i mieć pewność że w razie W, wszystko zostanie załatwione jak należy :)

Kolego jeśli nie wiesz to się poprostu nie udzielaj, w askari są 3 lata gwarancji na te anacondy.
Tak samo jak możesz odradzać wędzisko które na oczy nie widziałeś a kierujesz się opinią wyczytaną z for internetowych. Jednemu wędka pasuje drugiemu nie, na to nie ma reguły.

Kufel

Wysłany: 2011-10-21, 17:17   

A gdzie jest bardziej bezproblemowa gwarancja - w Askari czy Sklepie Karpiowym? Warto dopłacić do tych 5 lat gwarancji? Reklamował ktoś coś w którymś z tych sklepów? A ktoś wie, jak jest z gwarancją na Dragona Silver Edition? W Askari Anaconda Base kosztuje 230 zł, w Sklepie Karpiowym 262 zł. Warto dopłacić 32 zł? Czy może jednak ten Dragon?

zbychu 

Wysłany: 2011-10-21, 18:15   

Na karcie gwarancyjnej z Dragona jest napisane że obejmuje ona 2 lata od daty zakupu. Wiadomo że jeżeli ma się jakiś zaprzyjaźniony sklep wędkarski to gwarancja może przedłużyć się prawie w nieskończoność. Z doświadczenia wiem że nawet po przedawnieniu gwarancji firma Dragon jest w stanie wymienić uszkodzony element na nowy. Przed zakupem moich Silverów w zaprzyjaźnionym sklepie ;) sprzedawca powiedział że odkąd sprzedaje te kije, jeszcze nigdy nikt ich nie reklamował a sprzedał ich już mnóstwo.

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2011-10-21, 18:35   

Łukasz napisał/a:
Kolego jeśli nie wiesz to się poprostu nie udzielaj, w askari są 3 lata gwarancji na te anacondy.

Łojej !! duża różnica 2 a 3 lata !! :oops:

A na drugi raz to się zastanów jak sam cokolwiek napiszesz :idea: skoro nie warto pisać czegoś co się usłyszało od innych to po co forum ?? chyba po to ludzie tu wchodzą żeby przeczytać co inni mają do powiedzenia. Co innego gdybym napisał "Daiwa jest super, widziałem ją na zdjęciach w sklepie internetowym. Na prawdę niezłe wykonanie. Wiesz podobnie ma Shimano CX. Wybór nalezy do Ciebie !!" No i weź teraz przemyśl to wszystko. Skoro napisałem, ze Daiwa była w moim kręgu zainteresowania i byłem na nią mocno zdecydowany to chyba znak, że zebrałem sporo informacji o niej !!

Pozdrawiam - Marek !

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2011-10-21, 18:45   

Mam 2 Daiwy Black Widow i zdecydowanie nie są to sztywne kije. Do dalekich rzutów się nie nadają. Akcja tych wędek to parabola, więc zdecydowanie polecam wybrać coś innego. ;)

Alinoe 
Rafał Panas

Wysłany: 2011-10-21, 20:56   

Mord_89 napisał/a:
Mam 2 Daiwy Black Widow i zdecydowanie nie są to sztywne kije. Do dalekich rzutów się nie nadają. Akcja tych wędek to parabola, więc zdecydowanie polecam wybrać coś innego. ;)

Do dalekich nie, ale 100 metrów da się rzucić. Dragona "macałem" w sklepie, bardziej sztywny, ale czy kolega na pewno tego szuka? O Base ciężko mi coś powiedzieć, jeżeli ma taką akcje jak PowerCarp to do holu rewelacja, ale rzutowo wypada gorzej od Black Widow.

Kufel

Wysłany: 2011-10-21, 21:46   

Alinoe napisał/a:
Do dalekich nie, ale 100 metrów da się rzucić. Dragona "macałem" w sklepie, bardziej sztywny, ale czy kolega na pewno tego szuka? O Base ciężko mi coś powiedzieć, jeżeli ma taką akcje jak PowerCarp to do holu rewelacja, ale rzutowo wypada gorzej od Black Widow.

No właśnie, gdyby rzutowo była lepsza od Daiwy, to chyba już bym się nie zastanawiał. Macałem Daiwe, podoba mi się, ale właśnie wydaje mi się ciut za miękka. Chyba się skuszę na Anacondę, a następną karpiówką - jeśli Sanger okaże się za sztywny - będzie Daiwa, jeśli za miękki - Dragon SE, zaś jeśli w sam raz - pozostanę przy Anacondach, może jakiś model wyżej.

Pozostaje jeszcze kwestia kręcioła. Przyzwyczaiłem się do tych z wolnym biegiem. Spodobał mi się Sanger Magic Runner III. Ma dość pochlebne opinie. Będzie pasował? A może jest coś innego godniejszego uwagi do 300 zł?

Pietras 
Piotr Polański

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 2011-10-21, 22:22   

Młynka innego jak magic w tej cenie nie znajdziesz, tym bardziej z Wb, możesz śmiało brać.

A co do kijaszków to Base jest twardszym kijem od BW. Będziesz zadowolony jeżeli w jakimś tam stopniu zależy Ci na rzutach.

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2011-10-21, 22:59   

Alinoe napisał/a:
Mord_89 napisał/a:

100 metrów da się rzucić, ale samym ciężarkiem. Zestawem z pva czy metodą nie ma szans osiągnąć takich odległości. Ta wędka jest bardzo fajna na małe zbiorniki, ładnie pracuję przy karpikach, ale rzucanie cięższymi zestawami jest trudne, szczególnie jak chce się osiągnąć konkretne odległości.
Ostatnio miałem przyjemność zarzucić i ściągnąć zestaw Shimano Alivio BX. Ten kijek jest zdecydowanie sztywniejszy, ale tez nie jest to akcja szczytowa. Dużo lepiej się zarzuca i łatwiej ściąga zestaw. Daiwa przy dużym obciążeniu, strasznie się gnie przy ściąganiu zestawu. ;)

ArturSzubarczyk 
Wratislavia Carp

Wysłany: 2011-10-22, 11:56   

Ja mam Base 13ft 3-3,25lb. Dla mnie są rewelacyjne, przy rzutach i holu rybki sprawdzają się w 100%. Nie wymieniłbym ich na inne. Naprawdę polecam

adrian1231989 
Adrian Okła

Wysłany: 2011-11-15, 16:45   

Ja również wybiorę prawie na pewno anacondę base. Posiadam daiwę black widow i gdy rzucałem metodą (koszyk TB 45gr) bałem się że nie wytrzyma i złamę kij dlatego rzuty były asekuracyjne bardzo...

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2011-11-15, 17:10   

adrian1231989 napisał/a:
Ja również wybiorę prawie na pewno anacondę base. Posiadam daiwę black widow i gdy rzucałem metodą (koszyk TB 45gr) bałem się że nie wytrzyma i złamę kij dlatego rzuty były asekuracyjne bardzo...

No to ciekawe, ja też posiadam 2 DBW 3lbs i koszykiem do metody 60g, z zanętą naparzam jak się da i nie martwię się o kij. Dopiero kiedy miałem ciężarek 70g plus kiełbaskę z tunelu 44mm, długość jakieś 20cm, musiałem zarzucać bardzo delikatnie. :P

Kufel

Wysłany: 2011-11-15, 20:33   

Ja właśnie czekam na moją Anaconde Base 3,9 3-3,25 lbs i Sangera Magic Runner III. Zobaczymy jak się ten zestaw spisze. :)

adrian1231989 
Adrian Okła

Wysłany: 2011-11-15, 22:28   

Kufel napisał/a:
Ja właśnie czekam na moją Anaconde Base 3,9 3-3,25 lbs i Sangera Magic Runner III. Zobaczymy jak się ten zestaw spisze. :)

Kufel jak to mówią "będzie Pan zadowolony"

Mord_89 te daiwy black widow masz 2 czy 3 składowe? Może dlatego tak różnica że mój oblepiony koszyk z metodą był wielkości sporej pomarańczy :)

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2011-11-15, 22:41   

3składy 12ft, mój koszyk to coś jak mniejsza pomarańcza ;)

adrian1231989 
Adrian Okła

Wysłany: 2011-11-16, 00:14   

W takim razie albo różnica polega na ciężarze oblepionego koszyka, albo nie doceniam mojej daiwy i można z niej więcej wycisnąć... na wiosnę to sprawdzę :)

TENGEL 
Kamil Wierzchoń

Wysłany: 2011-11-30, 21:18   

Panowie a jak z wykonaniem tych wędzisk anacondy - base? Sporo już przerobiłem kijków i jestem uczulony na krzywe przelotki i gluty na omotkach może ktoś podprowadzić kilka zdjęć z zasiadek z kijkami byłbym wdzięczny

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2011-12-01, 14:39   

TENGEL, jak potrzebujesz mogę wysłać kilka dokładnych fotek Base.

TENGEL 
Kamil Wierzchoń

Wysłany: 2011-12-01, 14:56   

Byłbym bardzo wdzięczny

kamil@e.pl być może ma Pan fotki tych chub splus to rónież bym poprosił rozważam zakupy tych kijaszków

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2011-12-01, 15:21   

TENGEL, po pierwsze nie Pan tylko Przemek :) . Jutro cyknę fotki i Ci wyślę.

Speedy81 

Wysłany: 2011-12-01, 15:34   

PrzemekBździuch napisał/a:
TENGEL, jak potrzebujesz mogę wysłać kilka dokładnych fotek Base.

Przemek a nie możesz zamieścić ich na forum ?
Przydałyby się wielu osobom na pewno, bo wiele osób pytało i będzie pytać. A ja też chętnie obejrzę.

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2011-12-02, 12:14   

Na cykałem się fotek :) . Chyba wszystkie najważniejsze elementy kija ująłem.

Mam nadzieję, że pomogłem :) .

Speedy81 

Wysłany: 2011-12-02, 12:42   

Świetna robota - na pewnie nie jeden skorzysta .
Dzięki

TENGEL 
Kamil Wierzchoń

Wysłany: 2011-12-03, 23:52   

Dzięki wielkie :) BArdzo dobre zdjęcia - i bardzo fajne patyki.
Zdecydowałem się jednak na Dragona Mega Baits i teraz kiedy już otrzymałem towar to jednak polecam panu Przemkowi wprowadzić te modele do sklepu jeśli się da! Cena jak za kijaszki naprawde przystępna ok 400 zł za patyk :) Wykonanie naprawdę ok [ daję 8/10 ] a przerobiłem od daiwy d carp po fox continental [ swoją drogą jeśli ktoś natknie się na continentale to proszę o cynk! ]

Zakupiłem tactic carp 13/3lbs - akcja hmmm to raczej parabolik ale bez kluski, czuć mięsko w blanku jeśli wiecie o co mi chodzi... uchwyt fuji, przelotki fuji pierwsza 40mm czyli standard połączenie przez spigot, lakier na omotkach bez klusek i dziwnych niespodzianek. Za taką cenę naprawdę warto Panowie.

Teraz tylko odsyłam do pracowni w celu zmiany gryfu na pełny koreczek :)

Jeśli ktoś się wahał nad patyczkami to chętnie podeślę zdjęcia - także na forum.

HM_62_Pike 

Wysłany: 2011-12-20, 17:23   

Cześć. Ponieważ kilka osób pytało o wędki Team Dragon Silver Edition Carp wtrącę swoje trzy grosze. Nie wiem jak rzuca się koszyczkiem do metody, rakietą czy ciężarkiem z kulką proteinową, bo tego nie robiłem. Miałem je - długości 3.9m 3 1/4 lbs - i używałem do łowienia na żywca i martwą rybkę. Rzucałem czterdziesto-, sześćdziesięciogramowym ciężarkiem i piętnasto, siedemnastocentymetrową płocią, lub sporym bąkiem, ile firma dała, i nigdy nic się nie stało z wędką. Nie wiem ile waży taka płoć, albo duży bąk - 200, 300 gramów? :)

sopelek523 
Oliwer Sobczak

Wysłany: 2011-12-26, 16:57   

Mam pytanko czy ktoś używał anacondy base i shimano alivio i mógłby porównać te dwie wędki?

Adam3107 
catch & release

Wysłany: 2012-02-20, 17:52   

Czy może posiada ktoś z was kijki anaconda base 13f 3,25-3,5 lbs 3 częściowe? Jeśli tak to proszę o kilka słów na temat pracy tego kija, odległość rzutów, jak pracuje w czasie holu karpika, czy jest bardzo sztywna.

Używaj dużych liter - Cypisek

ArturSzubarczyk 
Wratislavia Carp

Wysłany: 2012-02-20, 18:26   

sopelek523 napisał/a:
Mam pytanko czy ktoś używał anacondy base i shimano alivio i mógłby porównać te dwie wędki?

Posiadałem Alivio 3,66m 3lb (kije miękkie, jak dla mnie słabe do rzutu, ale do holowania miśków pierwsza liga). Wymieniłem na Anaconda Base 3,9m 3-3,25 lb (pięknie się rzuca i holuje) jak za tą cenę kijki bomba. Ja jestem zadowolony.

Sebastian Milewski 

Wysłany: 2012-02-20, 22:03   

Witam ja już 4 sezony katuję Team Dragon Silver Edition 3-częściowe 3,90 m; oraz 3,60 obydwa kije 3 - 3/4 lbs.
Rzucam nimi z PVA oraz na tzw. metodę.
Ogólnie kije są dość sztywne - według producenta o akcji fast i tak jest w rzeczywistości.
Trzeba się do nich przyzwyczaić w sensie rzutów bo mają niezły zasięg. Nie raz zdarzyło mi się przerzucić miejsce w które miał spaść zestaw.
Na rybie pracują doskonale - bardzo dobrze czuć każdy ruch ryby.
Jedną wadą choć nie dla każdego jest dolnik wędziska o długości około 62 cm - mi to nie przeszkadza bo mam długie ręce :mrgreen:
Wielu kolegów z forum widziało te kije w akcji - ogólnie polecam :D

Co się tyczy Shimano to widziałem u kolegi. Kije jak zauważyli koledzy są miękkie do wywózki super również do holu wyśmienite :mrgreen:
Odnośnie Anacondy to kijaszki są super i do rzutu a już nie wspomnę o holu :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Sebastian Milewski 2012-02-20, 22:06, w całości zmieniany 1 raz  

ombre 

Wysłany: 2012-02-21, 11:23   

Przeczytałem ten temat i widzę, że wszyscy zachwalają kije Anaconda Base. Skoro są tak dobre do rzutów i jest frajda z holu ryby, to powinienem mieć takie wędki mimo, że w tym roku nie był przewidziany w moim budżecie ich zakup.
Ostatnio zmieniony przez ombre 2012-02-21, 11:24, w całości zmieniany 1 raz  

Wasyl 
Damian Wasielewski

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2012-03-25, 23:17   

Czy ktoś posiada Anaconde Base 2,75? i może mi powiedzieć jaką ma średnicę? Np. 50 cm za kręciołem?

shivan 
Bartosz Szewczyk

Wysłany: 2012-03-27, 19:13   

ombre napisał/a:
Przeczytałem ten temat i widzę, że wszyscy zachwalają kije Anaconda Base. Skoro są tak dobre do rzutów i jest frajda z holu ryby, to powinienem mieć takie wędki mimo, że w tym roku nie był przewidziany w moim budżecie ich zakup.

ostatnio kupiłem 5 takich ;]] sobie ,bratu i znajomemu

jakbyś je brał w askari (bo tam są najtańsze)
to niestety możesz się spotkać z zarysowaniami,kleksami lakieru na blanku
ja nawet dostałem jedna której przelotka chyba wpadła do lakieru^^
bo jest na niej od spodu wielki kleks;] którego nawet za bardzo nie wiem jak usunąć
(pewnie gwarancja po sezonie)
mój brat jeszcze dostał wersje z pęknięciami w mocowaniu kołowrotka

dodam jeszcze że wędki były zamawiane w kilku miesięcznych odstępach.
jak jest w innych sklepach...nie wiem.

wracając nie przeszkadza to jednak kompletnie w użytkowaniu
ja akurat wybrałem dla siebie 3.25-3.5lb 3.9m 3 skład
i powiem że przesiadka z tandem baitsow enforcera/protecta
jak najbardziej na plus anacodny

Pozdrawiam
i dziękuje adminowi za lekcje z alt+ ...polskich znaków nie używam ponad 10 lat
także jest to dla mnie sama przyjemność-.-

To jeszcze jedna przyjemność, zdania zaczynamy z wielkiej litery - Cypisek

shivan napisał/a:
polskich znaków nie używam ponad 10 lat
także jest to dla mnie sama przyjemność-.-